نکاتی در مورد قارچ های خوراکی

شناسایی قارچ تازه

♥ هنگام خرید قارچ دقت کنید که کلاهک های قارچ سفت تر و سخت باشد و روی آن لکه های قهوه ای رنگ ایجاد نشده باشد .همچنین زیر کلاهک ها باید بسته باشد(در قارچ دکمه ای ) به صورتی که تیغه های زیرکلاهک دیده نشود اگر زیر کلاهک باز باشد،قارچ چندان تازه نیست و اگر قارچ نرم باشد یا تغیر رنگ داده باشد کهنه و غیر قابل مصرف است.

 شستن قارچ

♥ قارچ در محیطی کاملا" بهداشتی و به دور از آلاینده های شیمیایی پرورش می یابد به همین دلیل نیازی به شستشوی چندان ندارند.

♥ برای تمیز کردن قارچ ها روش خیس کردن را انتخاب نکنید بلکه قارچ ها را به سرعت و با آب بشوئید و خشک کنید تا آب جذب نکند و هنگام پخت غذا آب پس ندهد.

♥ بهترین روش شستشو برای قارچ دکمه ای استفاده از حوله مرطوب است .

پختن قارچ

♥ قارچ را به مدت طولانی نپزید.بهترین روش برای پختن قارچ به این ترتیب است که قارچ های خرد شده را با کره و چند قطره آب لیمو به مدت 3 دقیقه تفت دهید.با این روش می توانید قارچ ها را در اکثر غذاها به کار برید.

نگهداری قارچ

♥ برای نگهداری قارچ آن ها را داخل پاکت کاغذی یا درون صفحات روزنامه ای پیچیده و درون یخچال قرار دهید.قارچ ها درون کیسه های نایلونی به علت تعریق،زودتر نرم و فاسد می شود به هر حال نباید قارچ را بیش از یکی دو روز داخل یخچال نگهداشت.بهترین درجه برای نگهداری قارچ  4 یا 5 درجه بالای صفر است.

استفاده از قارچ خشک شده

♥ ابتدا آن ها را به مدت 20 دقیقه در آب خیس کنید،سپس همراه سایر اجزاء غذا بپزید.اگر قارچ خشک شده مستقیما" درون آب در حال جوش ریخته شود،سفت خواهد شد.آب حاصل از خیس کردن قارچ را دور نریزید. می توانید آن را برای خوش طعم کردن خوراک یا خورش استفاده کنید.