انواع قارچ صدفی پرورشی

1-قارچ صدفی صدف درخت Pleurotus Osteratus ( Jacquin Ex  Fries ) Kummer

در جنگل های چوب سخت قرار دارد این قارچ روی تعدادی زیادی از مواد سلولزی قادر به رشد است این قارچ به نامهای از جمله قارچ صدفی، تپه صدفی، صدف درخت، قارچ حصیری و غیره نامیده شده است رنگ ارقام تحت تاثیر نژاد و حرارت محیط تغییر می یابد ساقه به صورت نا متقارن و غیر مرکزی یه کلاهک متصل می شود بافت کلاهک نازک و در بعضی به صورت منفرد است این قارچ در مجموع در مناطق معتدله و در جنگلهای گرمسیری جهان انتشار دارد .  

 

2- پلوروتوس فلوریدا  Pleurotus florida

با نام فارسی صدف درخت فلوریدا با رنگ کلاهک سفید اولین بار در مناطق نیمه گرمسیری فلوریدای آمریکا گزارش شده،از لحاظ شکل ظاهری مثل گونه صدف درخت ولی کمی کوچکتر است.این قارچ نسبت به گونه صدف درخت محصول بیشتری داشته و قادر است شرایط حرارتی بالائی را تحمل کند.

   

3- پلوروتوس ارینجی  Pleurotus eryngii

با نام فارسی شاه صدف و رنگ کلاهک کرم تا قهوه ای روشن به طور طبیعی در جنوب اروپا و مناطق مرکز آسیا و افریقای جنوبی رشد می کند یکی از بزرگترین اندام باردهی در بین گونه های پلوروتوس را به خود اختصاص می دهد.بوی دلپذیر و کیفیت پخت مناسب ؛آن را در ردیف مرغوب ترین گونه های پلوروتوس قرار داده است.

 

4- پلوروتوس سیستیدیوسوس  Pleurotus cystidiosus

با نام فارسی آبالون و رنگ کلاهک سفید تا قهوه ای روشن در تایوان به فراوانی کشت شده و به صدف تابستانی مشهور است و دارای بوی تندی می باشد.

 

 5- پلوروتوس فلاباتوس Pleurotus djamor

با نام فارسی صدف صورتی با رنگ کلاهک صورتی کمرنگ می باشد.روش کشت آن اولین بار از هند گزارش شده بیشتر بومی مناطق گرمسیری است.این قارچ قدرت ساپروفیتی بالایی دارد.

 

6- پلوروتوس ساجرکاجو  Pleurotus sajor-kaju

با نام فارسی دینگری و رنگ کلاهک خاکستری تا قهوهای از هند جمع آوری شد و سپس روش های کشت موفقیت آمیز آن در بخش قارچ شناسی و بیماری های گیاهی انستیتو تحقیقات کشاورزی هندوستان در دهلی نو مورد بررسی قرار گرفت و به علت رشد آسان و باردهی عالی و شکل و مزه خوب مناسب تشخیص داده شد.

 

 7- پلوروتوس سیترینوپیل آتوس  Pleurotus citrinopileatus

اندازه کلاهک این قارچ 2-5 سانتیمتر و به رنگ زرد طلائی مایل به زرد روشن لیموئی است.این قارچ به صورت خوشه های بزرگ و روی یک پایه رشد می کند.این گونه صورتی بسیار ترد و شکننده بوده ،حمل و نقل و جابه جایی آن پس از برداشت برای نواحی دور بسیار مشکل است.بر روی بستر کشت کاه پاستوریزه و خاک اره استریلیزه به سرعت رشد می کند و در دمای بال از رشد خوبی برخوردار است .قارچ صدفی طلائی بومی نواحی گرمسیری چین،جنوب ژاپن و مناطق نزدیک آن است.


8-قارچ صدفی خرما       Pleurotus Pulmonarius ( Fr ) Quelet

این قارچ تا کنون تحت نامهای مختلف از جمله قارچ هندی، قارچ خرما نامیده شده است قطر اسپورها از 15 میکرومتر تجاوز می کند این گونه دارای یک پوشش مجزا و یک حلقه پایدار بر روی ساقه است سیستم هیفی آن نیز ترکیبی از فرمهای دی میتیک و تری میتیک است در شرق ایالات متحده، این قارچ درختان سخت چوب را مورد حمله قرار می دهد در حالی که در نواحی مرتفع روی سوزنی برگهایی چون پیسیا و نراد رشد می کند این قارچ به طور معمول در بهار و تابستان یافت می شود .   جزوه کفیر، آموزش کامبوجا ، جزوه کامبوجا ،آموزش کفیر ، آموزش قارچ صدفی ، آموزش قارچ دکمه ای ، اکسیرجوانی ، کامبوچا ، چای منچوری ، چای کمبو ، فروش اسپان قارچ ، آموزش طب سنتی ، آموزش ماساژ ، دیپلم آسان ، مهارت جهت دیپلم کار و دانش ، آموزش طب سنتی ، طب سنتی ، ماساژدرمانی ، فروش بذر قارچ صدفی ، گیاه درمانی ، فروش کفیر و کامبوجا در شیراز ، فروش کفیر و کامبوجا در استان فارس ، مرکز آموزش و فروش قارچ‌ کفــیر و کامبوجا ، آموزش ساخت کرم های گیاهی ، آموزش دارو سازی گیاهی ، مدرک فنی و حرفه ای ، دیپلم کار و دانش ، kefir&kombucha  ، آموزش کرم سازی ، درمانگری گیاهی ، دانلود رایگان جزوه پرورش قارچ ، کاربر گیاهان دارویی ، آموزش عطاری ، ماساژ سنگ ، ماساژ ایرانی ، تای ماساژ ، کاربر ماساژ ، ماساژ سوئدی ، ماساژ شیاتسو ، شربت کامبوجا ، چای کامبوجا ،فروش کفیر درکامبوجا ، فروش کامبوجا در شیراز کفیر، فروش کامبوجا، فروش انواع بذرقارچ